wygrywaj loteria fantowa

Daj szczęściu szansę - weź udział w naszych loteriach.
1) 27-28.V Targ Węglowy
2) 29.V Stadion Energa Gdańsk.
Znajdź naszych wolontariuszy, kup los i wygrywaj atrakcyjne nagrody: książki, vouchery, gdańskie gadżety.

licytuj aukcje charytatywne allegro

Wylicytuj niezwykłe przedmioty, usługi w naszej zakładce w serwisie Allegro.

podpisz się tablica darczyńcy

Zapisz się na stałe w historii Gdańska - przekaż 2000 zł, a Twoje nazwisko lub nazwa Twojej firmy zostaną umieszczone na tablicy fundatorów przy zegarze. Dostępnych jest tylko 12 miejsc.

Więcej informacji: abialy@fundacjagdanska.pl

kupuj i pomagaj OFICYNA GDAŃSKA DLA ZEGARA

A może książka? Skorzystaj ze sklepu internetowego Oficyny Gdańskiej, kup książkę, a 30% jej ceny zostanie przekazne na odnowienie zegara.

spaceruj spacerem do zegara

Nie wiesz jaki zegar? Dowiedz się na spacerze. Zapisz się na wyjątkowe oprowadzanie z przewodnikiem po Biskupiej Górce, w trakcie spaceru podaruj 10 zł i odkryj tajemnicę zegarowych okrętów.

BĄDŹ Z NAMI ZOSTAŃ NASZYM PARTNEREM

Chodzi Ci po głowie inny pomysł? A może chciałbyś się włączyć w któryś z projektów? Możesz przekazać nagrody na loterie, wystawić aukcje na naszym alllegro lub zostać wolontariuszem. Jeśli podoba Ci się nasza akcja i chcesz zostać naszym partnerem - napisz: abialy@fundacjagdanska.pl

o zegarze

Zegar na Biskupiej Górce znajduje się na wieży schroniska młodzieżowego im. Pawła Beneke. Obiekt został wybudowany w 1938 roku, a dzwony zegarowe odlano rok później w Stoczni Gdańskiej. 21 lipca 1940 roku po raz pierwszy na wieży zegarowej ukazała się inscenizacja walk okrętów: Piotr z Gdańska oraz św. Tomasz, której towarzyszyły melodie wygrywane na dzwonach. Mimo, że schronisko Benekego nie zostało zniszczone podczas II wojny światowej, to od 1948 roku wieża stoi niewykorzystana i stopniowo niszczeje wraz z mechanizmem zegarowym. Od kompletnego zniszczenia udało się uratować część dzwonów, które znajdują się w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. Obecnie na terenie schroniska znajdują się laboratoria policyjne.

O zegarze 1

Przyjaciele

f1
f2
f3
f4
f5
f6
f1
f2
f3
f4
f5
f6
f1
f2
f3
f4
f5
f6

kontakt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Adres
ul. Przykładowa 1
00-000 Miasto